Turystyka i rekreacja

Jeśli nie narty, to co? Z czym wybrać się na stok?

Jeśli nie narty, to co? Z czym wybrać się na stok?

Zabawa na stoku jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji podczas wyjazdów w góry. Najbardziej klasycznym z zimowych sportów jest jazda na nartach. Ich historia jest niesamowicie bogata. Najstarsze zachowane narty mają około 4500 lat! Pierwsze sportowe narty powstały natomiast w 1876 roku i od tego czasu ewoluowały, doczekały się różnych odmian i sposobów wykorzystania. Mimo to nadal pozostają najchętniej wykorzystywanym sposobem do spędzania czasu na stoku.

Obecnie narty nie są jednak jedyną możliwością, aby aktywnie bawić się zimą. Stoki oferują nam szereg ciekawych alternatyw.

Sanki, ślizgi i jabłka, czyli zabawa dla najmłodszych

Najmniejszym amatorom zimy na wstępie do przygody ze zjazdami poleca się często sanki lub jabłka. Wbrew pozorom to bardzo przyjemny sposób na spędzanie czasu dla całej rodziny. Róże rodzaje i typy sanek pozwalają na wspólne zjazdy. Nisko usytuowany środek ciężkości daje możliwość zabawy nawet najmłodszym, co znosi ograniczenia dla rodzinnych wyjść.

Snowboarding, czyli zabawa z jedną deską

Jazda na snowboardzie stała się drugą najczęściej wybieraną aktywnością na stoku. Zjazd na jednej desce wymaga dużej kontroli ciała, ale jednocześnie pozwala na szybkie nabieranie prędkości oraz wykonywanie efektownych trików. Jeśli chodzi o snowboard Zakopane i okoliczne stoki są niewątpliwie jednymi z najlepiej przygotowanych miejsc do uprawiania tego sportu. Wypożyczalnie sprzętu oferują produkty najwyższej jakości, doskonale zakonserwowane i gotowe do użycia. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy fundusze oraz przestrzeń konieczną na przechowywanie i przewożenie własnej deski, ale również nie jesteśmy obarczeni koniecznością zaznajamiania się ze wszystkimi tajnikami dbania o sprzęt. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z deską.

Nowe sporty zimowe

Obecnie powstało wiele ciekawych sportów, które łącza lub mieszają ze sobą narty, deski, rowery czy hulajnogi. Jedną z ciekawszych propozycji jest kitewing, w którym do jazdy na snowboardzie lub nartach wykorzystuje się siłę wiatru. Airboard jest alternatywą dla sanek. Jego konstrukcja opiera się na poduszkach powietrznych z uchwytami, do ślizgania się po stoku. Snowscooting to natomiast rower typu BMX, który zamiast kół posiada płozy. Wszystkie te nowe konstrukcje wykorzystywane są często do zajadów ekstremalnych, ale możemy również spotkać ich bardziej przyziemne wersje na otwartych stokach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =