Turystyka i rekreacja

3 najpiękniejsze miasta w Polsce

3 najpiękniejsze miasta w Polsce

Wszystkim turystom, którzy piękna poszukują w sercu dużych miast, zwiedzanie Polski nie może przynieść rozczarowania. Na pierwszy ogień warto pojechać w miejsca, w których historia i sztuka przez wieki pozostawiły godne uwagi ślady. Oto trzy z nich, których nie warto pominąć.

Kraków – miasto królów i kultury

Przybywając do Krakowa, obowiązkowo należy zacząć od zwiedzania Wawelu, ale w żadnym wypadku na nim nie poprzestawać. Kraków to też setki secesyjnych i modernistycznych budynków, zdolnych zachwycić nawet laików w dziedzinie architektury. 

To również Kazimierz, niemal zaczarowana dzielnica, gdzie historia miesza się z teraźniejszością, a na każdym rogu czeka coś, co może zaskoczyć. Wybierając hotel w Krakowie, zwróćmy uwagę, by znajdował się w dogodnym położeniu w centrum. Lokalizacja taka, jak Hotel Royal sieci AMW Hotele, pozwoli dotrzeć bez trudu do wszystkich tych miejsc – i wielu innych – a po drodze odkrywać kolejne tajemnice miasta.

Malbork – twierdza nad Nogatem

To miasto po prostu trzeba zobaczyć, i to nie tylko raz w życiu. Słynie oczywiście przede wszystkim z imponującego Zamku, ale Malbork prócz krzyżackiego gotyku oferuje również malownicze, urzekające krajobrazy nadrzeczne. 

Turystom, którzy chcą poczuć atmosferę XV-wiecznego Malborka, miasto to proponuje niezwykle popularne wydarzenie pod gołym niebem, jakim jest lipcowa inscenizacja „Oblężenie Malborka”. Z popularnością tej imprezy wiąże się również innego rodzaju oblężenie – prawdziwy najazd turystów. By w spokoju cieszyć się pobytem w Malborku, warto zawczasu zdecydować się na rezerwację miejsca w dogodnie położonym hotelu, jak Hotel Dedal. 

Poznań – nie tylko koziołki

Ta urbanistyczna stolica Wielkopolski, sięgająca swoimi korzeniami samych początków istnienia kraju, znana jest szeroka zarówno ze średniowiecznej zabudowy Starego Rynku z cudownym renesansowym Ratuszem z koziołkami, jak i kulinarnego zamiłowania do pyr z gzikiem. 

Poznań trzeba zwiedzać powoli, chłonąc jego unikalną atmosferę, a po wyczerpującym dniu najlepiej wypocząć w zacisznych ścianach luksusowego ośrodka, jak Hotel Ikar sieci AMW Hotele. To miasto pozwoli turystom również na przygodę na łonie natury – wystarczy udać się nad ogromne Jezioro Maltańskie lub do największej w kraju Palmiarni, wypełnionej egzotyczną roślinnością.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + czternaście =