Zdrowie i Uroda

Czym są wcierki do włosów i czy warto je stosować?

Czym są wcierki do włosów i czy warto je stosować?

Problemy z włosami, na przykład bardzo wolny porost, czy wypadanie mogą wynikać z kondycji czy też chorób skóry głowy. Także to, czy włosy są gęste czy przerzedzone nie zawsze zależy od genów. Niekiedy można sobie pomóc używając sposobów znanych już od pokolenia naszych babć. Chodzi mianowicie o preparaty, takie jak wcierka do włosów.

Do czego służy wcierka i jakich składów szukać?

Jak wskazuje sama nazwa, wcierka służy do wcierania w skalp czyli skórę głowy, wykonując przy tym masaż. Skuteczność wcierki zależy nie tylko od jej składu, ale właśnie od tego, w jaki sposób się ją stosuje. Najlepiej robić to na umytą i wypeelingowaną skórę głowy. Wtedy składniki odżywcze mają największą szansę dotrzeć do cebulek włosów, ale nie tylko. Poprzez masaż skóry głowy zostaje dodatkowo pobudzone jej ukrwienie, dzięki czemu włosy są pobudzone do wzrostu.

Tradycyjną wcierką stosowaną od wielu lat jest woda brzozowa na bazie alkoholu. Alkohol jest składnikiem rozgrzewającym i dezynfekującym, więc przyda się osobom, które nie tylko mają problem z włosami, ale także na przykład z łupieżem. Inne wcierki do włosów zawierają takie składniki jak ekstrakt z papryczki chili, bursztyn, rumianek, łopian, skrzyp i inne rośliny doskonale działające na włosy i skórę głowy.

Jantar odżywka-wcierka z wyciągiem z bursztynu do skóry głowy i włosów zniszczonych 100ml
Jantar odżywka-wcierka z wyciągiem z bursztynu do skóry głowy i włosów zniszczonych 100ml
Saponics Odżywka wcierka z wyciagiem z pokrzywy 100ml
Saponics Odżywka wcierka z wyciagiem z pokrzywy 100ml
Seboravit Odżywka wcierka z wyciągiem z czarnej rzepy do włosów tłustych 100 ml
Seboravit Odżywka wcierka z wyciągiem z czarnej rzepy do włosów tłustych 100 ml

Wcierkę warto stosować co najmniej trzy razy w tygodniu. Już po miesiącu można zobaczyć wymierne rezultaty, na przykład w postaci szybszego porostu, ale także pojawiających się młodych włosów, tzw. „baby hair”. Nie wolno jednak przesadzić z częstotliwością stosowana, ponieważ wcierka do włosów może przesuszać skalp.

Czy warto stosować ten produkt?

Wiele użytkowniczek przyznaje, że jest on naprawdę skuteczny, a poza tym cechuje się naprawdę przystępną ceną, jeżeli chodzi o najpopularniejsze na rynku wcierki do włosów. Jeżeli zauważy się jakiekolwiek objawy podrażnienia czy uczulenia, należy oczywiście zmienić wcierkę lub zupełnie ją odstawić, ponieważ być może jakiś składnik zadziałał na konkretna osobę drażniąco. Tak, czy inaczej z pewnością wcierka jest kosmetykiem, który powinien znaleźć się w łazience każdej pani, ceniącej sobie gęste i zdrowe włosy czy je zapuszczającej.

Udostępnij