Zdrowie i Uroda

Ćwiczenia dna miednicy dla mężczyzn – czy są potrzebne?

Ćwiczenia dna miednicy dla mężczyzn – czy są potrzebne?

W pewnym wieku niektórym mężczyznom zaczynają doskwierać różne problemy, chociażby te z nietrzymaniem moczu. Na szczęście jest sprawdzona metoda, dzięki której mogą pozbyć się owej przypadłości. Jaka? Wystarczy, że będą odpowiednio ćwiczyć tak zwane mięśnie Kegla. Ale to nie są jedyne korzyści wynikające z takich treningów.

Czym są mięśnie Kegla?

Pod tym określeniem (pochodzącym od nazwiska znanego ginekologa) kryje się zespół mięśni i wiązadeł dna miednicy. Nie będziemy się jednak skupiać nad jego znaczeniem u kobiet. Wyjaśnimy za to, dlaczego mężczyźni powinni zwracać uwagę na swoje mięśnie Kegla.

Łatwo je zlokalizować. Położone są dokładnie między nasadą penisa, a odbytem. Otaczają więc cewkę moczową i, co ważne – ich zadaniem jest podtrzymywanie od dołu narządu jamy brzusznej. Jeszcze łatwiej je wyczuć. W jaki sposób? Przerywając na chwilę w trakcie mikcji strumień moczu.

Ćwiczenia dna miednicy dla mężczyzn – korzyści

Regularna aktywność fizyczna związana z pobudzaniem tych mięśni przynosi oczekiwane skutki. Mężczyzna będzie mógł oddawać mocz i załatwiać inną naturalną potrzebę, nie obawiając się, że ubrudzi bieliznę. Co więcej – znacznie poprawi jakość swojego życia seksualnego! Dotyczy to także młodszych panów.

Po pierwsze, wzmocniona będzie erekcja członka, bez potrzeby kupowania różnych maści czy specjalnych pierścieni. A po drugie, przejmie się kontrolę nad samym wytryskiem (wstrzyma się go, przedłuży i zwiększy doznania). Brzmi świetnie, prawda?

Jak odpowiednio zacząć trening?

Najważniejsze to mieć bardzo dużo silnej woli i chęci. Ćwiczenia dna miednicy dla mężczyzn powinny być zawsze wykonywane w seriach i – oczywiście – dość systematycznie. Zalecane jest, aby poświęcić tej czynności każdy dzień.

Nie trzeba uczęszczać na siłownię – trening mięśni dna miednicy nie wymaga wykorzystania ze specjalistycznych maszyn. Najlepiej wykonywać go we własnym, przytulnym mieszkaniu, gdzie mężczyzna będzie na przemian zaciskał oraz rozluźniał omawiane mięśnie. Aby jeszcze lepiej zaznajomić się z tematem, warto nabyć książkę omawiającą to zagadnienie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 15 =