Transport i motoryzacja

Koszt transportu zamówionego kruszywa pod Twój dom

Koszt transportu zamówionego kruszywa pod Twój dom

Transport to ważna gałąź budująca polską gospodarkę. Jego koszty plasują się różnie – w zależności od przewożonych materiałów. Dziś jednak skupimy się przede wszystkim na transporcie kamienia, ponieważ jest to kruszywo, które znajduje szerokie zastosowanie w każdej dziedzinie codziennego życia.

Ile kosztuje przewóz zamówionego kamienia?

W Polsce jest coraz więcej firm, które zajmują się pozyskiwaniem żwiru, piasku, grysu, czy też kruszyw mineralnych. Większość z nich zajmuje jednocześnie także ich transportem. Tu jednak podobieństwa się kończą, a zaczynają się spore różnice.

Koszty bowiem zależne są od:

  • lokalizacji firmy i odbiorcy – im większa odległość, tym wyższe koszty przewozu, a tym samym również usługi
  • ilości przewożonego materiału – waga ma bowiem wpływ na koszt eksploatacji pojazdu
  • wielkość złożonego zamówienia – na atrakcyjniejsze koszty mogą liczyć przede wszystkim klienci biznesowi, którzy dokonują zamówień hurtowych.

Ciekawostka dla wymagających

Profesjonalne firmy stawiają dziś przede wszystkim na najwyższą jakość oferowanych usług. Klienci z obrębu siedziby działania firmy mogą liczyć na atrakcyjne rabaty związane z transportem, albo nawet na zupełnie darmowy przewóz. Zauważa się również, że inne ceny oferowane są klientom biznesowym zamawiającym duże nakłady kamienia – na przykład firmom drogowym, inne z kolei oferowane są dla klientów indywidualnych, którzy składają często zamówienia jedynie na detaliczną ilość kruszyw kamiennych do utwardzenia powierzchni terenu, lub do ogrodu.

Koszty transportu liczone są zwykle kilometrami, które są tu podstawową jednostką. Może ona osiągać pułap cenowy od dwóch do nawet pięciu złotych. W tym konkretnym przypadku lepiej jednak wybierać ofertę tańszą. Wynika ona zwykle nie z braku profesjonalizmu firmy, ale z lepiej zmodernizowanej floty pojazdowej. Finalnie wpływa to także na bezpieczeństwo wykonania usługi.
Na koniec jeszcze krótka rada dla zamawiających – korzystając z usługi transportowej oferowanej przez firmę dystrybuującą kruszywa zawsze trzeba bacznie przyjrzeć się cenie jednostkowej. Czasami darmowy transport niezupełnie takim jest. Jego zawyżone koszty wliczone są w jednostkową ilość kruszyw a wówczas pozornie fantastyczna okazja przestaje być intratną inwestycją. Zaleca się, aby zwracać na to szczególną uwagę i nawiązywać współpracę jedynie z profesjonalistami cieszącymi się dużą renomą na lokalnym rynku. Polska jest jednym z największych producentów różnego rodzaju kruszyw, dlatego też znalezienie rzetelnego partnera nie powinno być problematyczne.

transport kruszyw Kraków

Udostępnij