Gastronomia i hotelarstwo

Czym wyróżniają się profesjonalne ekspresy do kawy?

Czym wyróżniają się profesjonalne ekspresy do kawy?

Dobór odpowiedniego ekspresu do kawy jest bardzo poważną decyzją, którą warto dobrze przemyśleć. Dlatego podczas jego wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Profesjonalne ekspresy do kawy

Ekspres do kawy wybierany do lokalu gastronomicznego powinien być przede wszystkim profesjonalny. To znaczy, że musi on spełniać kilka istotnych warunków, aby bardzo dobrze się sprawdzał. Urządzenie tego rodzaju powinno być przede wszystkim bardzo stabilne podczas pracy, dzięki czemu będzie mogło osiągnąć bardzo dobrą wydajność. Oprócz tego musi być także niezawodne, aby bez problemów mogło działać przez dłuższy czas. Ekspres do restauracji powinien za każdym razem przygotowywać kawę o takich samych walorach smakowych. Jest to bardzo istotne, ponieważ klienci zwracają na to bardzo dużą uwagę. Ekspres do kawy powinien także bardzo dobrze prezentować się w lokalu, ponieważ jest on jednym z najważniejszych elementów w tym miejscu. Podczas wyboru odpowiedniego ekspresu warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak ergonomia miejsca pracy, a także specyfika samej pracy.

Jak wybrać ekspres?

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy nie jest taki prosty, jak to się może na początku wydawać. W sprzedaży można znaleźć bardzo bogatą ofertę różnego rodzaju ekspresów o charakterze profesjonalnym, które przeznaczone są do branży gastronomicznej. Wśród różnych rodzajów ekspresów można wyróżnić między innymi następujące:

  • ekspresy ciśnieniowe,
  • ekspresy automatyczne,
  • ekspresy przelewowe,
  • ekspresy hybrydowe.

W lokalach gastronomicznych wciąż bardzo popularne są tradycyjne ekspresy ciśnieniowe. Są one najczęściej spotykanym rodzajem urządzenia w takich miejscach jak kawiarnie czy restauracje. Natomiast ekspresy automatyczne są bardzo popularne w biurach oraz na przykład na stacjach benzynowych. Ekspresy hybrydowe są połączeniem urządzeń tradycyjnych i automatycznych. Bardzo polecanymi modelami tego urządzenia są bez wątpienia ekspresy Bezzera, które są idealne do użytku profesjonalnego w restauracjach oraz kawiarniach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =