Przemysł i technologie

Co powinno zawierać atrakcyjne dla oka dziecka opakowanie?

Co powinno zawierać atrakcyjne dla oka dziecka opakowanie?

Bez wątpienia, aby przyciągnąć uwagę małego konsumenta, opakowanie musi być po prostu fajne i kolorowe. Każdy producent zabawek wie, że dzieci są ważną grupą docelową i bardzo często to one decydują o zakupie. Coraz więcej marek stawia na atrakcyjne projekty graficzne, które charakteryzują się oryginalnymi kształtami. Oczywiście opakowanie musi zyskać także zaufanie rodziców, aby można było liczyć na udaną sprzedaż artykułu.

Jakie opakowania przyciągają uwagę dzieci?

Nie ulega wątpliwości, że dzieci kupują spontanicznie. Dlatego też marketingowcy wykorzystują taki zakup pod wpływem chwili oferując opakowania, które opowiadają historię, a także oferują liczne atrakcje. Opakowania kartonowe, które w szczególny sposób przyciągają uwagę dzieci, zawierają żywą i jaskrawą kolorystykę i przede wszystkim obecność brand hero. Brand hero ma za zadanie szybką identyfikację przez dzieci produktu, a także silne angażowanie do zabawy.

Gra kolorem i kształtem to kluczowe czynniki wywołujące u dzieci zainteresowanie opakowaniem. Jednakże w ostatnim czasie bardzo popularne stało się robienie okienek otoczonych hasłem „Naciśnij” lub „Wypróbuj mnie”. Z jednej strony unika się rozdzierania opakowań tekturowych, z drugiej zaś daje szansę dziecku zapoznania się z zawartością opakowania. Oczywiście mówimy tutaj o zabawkach interaktywnych.

Jaka zawartość opakowania przyciąga uwagę dziecka?

Ważnym elementem opakowania, które ma szansę przyciągnąć uwagę dziecka, jest atrakcyjna ilustracja wzmacniająca siłę oddziaływania projektu. Bez wątpienia wykorzystanie postaci z popularnych bajek skutecznie wpływa na przyciągnięcie uwagi najmłodszych. Powszechne stało się umieszczanie przez producentów pudełek kartonowych wszelkiego rodzaju bonusów, takich jak naklejki, żetony oraz bardzo popularne ostatnio zagadki na odwrocie etykiety.

Szare opakowania kartonowe to już przeżytek. Obecnie, aby przyciągnąć uwagę dzieci, opakowania są połączeniem pięknych kształtów, różnorodnej kolorystyki, a także wszelkiego rodzaju ilustracji postaci z bajek.

Więcej informacji na temat druku opakowań można znaleźć na stronie drukarni https://www.multipol.pl/druk-opakowan-kartonowych/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =