Zdążysz do lata – masaż wyszczuplający i modelujący sylwetkę

Gabinet masażu zawsze służył relaksacji i uzdrowieniu, ale ostatnio można w nim znaleźć nawet specjalne masaże, które mają za zadanie modelować sylwetkę. Masaż wyszczuplający doprawdy dobrze radzi sobie z podskórną tkanką tłuszczową i jest wskazany szczególnie w pierwszej fazie odchudzania. Jednym z masaży wyszczuplających jest masaż izometryczny, który oprócz przyniesienia ulgi i ukojenia osłabionym mięśniom, spowoduje lepszy wygląd sylwetki.

Czym jest masaż izometryczny?

Jest to przede wszystkim masaż uznawany za skuteczną metodę leczniczą. Wykorzystuje się go u osób wymagających przywrócenia pełnej sprawności, masy i siły mięśni, które nie mogą wykonywać zbyt wielu ćwiczeń fizycznych. Jest on polecany szczególnie osobom, którym grozi zanik mięśni.

(Sprawdź: Tajski Masaż w Krakowie)

Masaż modelujący sylwetkę

Masaż izometryczny jest wykorzystywany również w medycynie estetycznej i praktycznie w każdym SPA można go wybrać pod nazwą masażu wyszczuplającego lub antycellulitowego. Sprawdza się on również u osób aktywnych fizycznie jako uzupełnienie treningu. Masaż ten ma właściwości redukujące podskórną tkankę tłuszczową. Jest on polecany w szczególności na początku odchudzania, ponieważ pobudza przemianę materii oraz stymuluje przepływ krwi i limfy. Wykonywany regularnie, znacznie poprawia sprężystość skóry.

Etapy masażu izometrycznego

Masaż taki wykonywany jest w trzech etapach. Pierwszy etap trwa do 10 minut i ma za zadnie przygotować mięśnie do masażu właściwego. W tej fazie tkanki skórne i mięśniowe rozgrzewają się. Drugi etap masażu ma na celu wywołanie napięcia izometrycznego. W ten sposób włókna mięśniowe kurczą się bez zmiany długości. Masażysta stosuje szybkie i energiczne ruchy, rozciera, ugniata i oklepuje poszczególne mięśnie. Następnie wykonywane są techniki rozluźniające mięśnie. Trzeci etap masażu skupia się na zmniejszeniu napięcia mięśni, które dzięki relaksacji powinny przejść do swojego naturalnego napięcia. Masaż izometryczny jest dziś dostępny praktycznie w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym i ośrodkach SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =