Wpływ masażu tajskiego na nasze ciało

W dążeniu do pięknego ciała często nie skupiamy się na swojej psychice, co z zasady nie ma dobrego wpływu na nasze samopoczucie. W wielu przypadkach nieprawidłowe skupienie wokół tego, aby pięknie się prezentować, a jednocześnie zapominanie o podstawowych potrzebach psychicznych zaburza kwestię higieny psychicznej i może owocować zaburzeniami nerwicowymi czy depresją.

Tymczasem bardzo łatwo jest zyskać równowagę w takich aspektach, ponieważ najczęściej pomaga… dobry masaż! W zasadzie masaż tajski jest dziś rozpowszechniony w wielu krajach i wiele osób chętnie z niego korzysta. Często jednak nie wiemy, jakie ma zalety i jak wpływa nie tylko na naszą fizyczność, ale za jej sprawą również na psychikę, która jest równie istotna w wielu aspektach.

Czym jest masaż tajski?

Istnieje wiele rodzajów masażu, które są realizowane praktycznie na całym świecie. Masaż tajski przeszedł już do ogólnoświatowej normy pod tym względem i staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza w wyspecjalizowanych ośrodkach, które oferują przede wszystkim taki rodzaj masowania. Masaż ten, jak sama nazwa mówi, pochodzi bezpośrednio z Tajlandii, gdzie był użytkowany już od wielu lat jako lekarstwo na rozmaite dolegliwości, sposób na relaks, ale również odprężenie psychiczne i uwolnienie od problemów. W istocie masaż tajski to jednak nie tylko masaż – to połączenie rozmaitych technik, łącznie z akupresurą, jogą, elementami refleksologii, masażu stemplami ziołowymi czy rozciągania. Jest to wiec technika bardzo złożona i wymagająca od osoby ją wykonującej odpowiedniej wiedzy o metodach wykonywania, ale i ludzkim ciele.

Rodzaje masażu tajskiego

W zależności od tego, jaki rodzaj masażu tajskiego jest wykonywany, może on wpływać na rozmaite funkcje organizmu i nieść za sobą rozmaite efekty. Sprawdźmy, co mamy do dyspozycji:

  • masaż klasyczny – jest to przede wszystkim akupresura oraz joga pasywna, która daje zastrzyk energii, a przy okazji odblokowuje wszelkie blokady stawów, mięśni czy w układzie krwionośnym oraz limfatycznym;
  • masaż stemplami ziołowymi – ciało masowane jest przede wszystkim nagrzanymi szmatkami bawełnianymi wypełnionymi rozmaitymi ziołami; taki masaż ma za zadanie rozluźniać, ale również przeciwdziałać rozmaitych bólom;
  • masaż olejkami – wykonywany jest z pomocą olejków eterycznych, przede wszystkim techniką akupresury, ale nie tylko; uruchamia przepływy w układzie nerwowym i odpornościowym, pomaga usuwać wodę z organizmu.

Istnieje jeszcze kilka innych dziedzin masażu tajskiego, które mają wpływ m.in. na leczenie bólu pleców, usuwanie toksyn z organizmu czy przeciwdziałanie bólowi. Od klienta i masażysty zależy, który masaż zostanie wykonany.

http://www.tajskimasaz.pl/krakow/pl