Suchy szampon? Możesz robić to źle

Suchy szampon jest najlepszym oszustem dla wszystkich, którzy są zbyt zajęci lub leniwi, aby zawracać sobie głowę regularnym myciem i suszeniem. Sprytny produkt w postaci proszku lub pianki działa za pomocą czynnika pochłaniającego, takiego jak skrobia lub krzemionka, aby pochłonąć nadmiar oleju i wydłużyć żywotność swojej fryzury.

Zbyt częste mycie włosów może pozbawić je naturalnych olejków i uczynić je bardziej podatnym na pękanie, więc produkt, który zmniejsza częstotliwość mycia, jest dobrą rzeczą. Jednak niewłaściwe używanie suchego szamponu może powodować tak wiele problemów, jak nadmierne mycie. Oto jak uniknąć tego i innych typowych błędów związanych z suchym szamponem.

Stosujesz go zbyt blisko

Nieprawidłowe zastosowanie może spowodować, że Twoje włosy będą sztywne i pudrowe. Z tego względu, jeśli używasz sprayu, trzymaj go w odległości 20 cm od głowy. Jeśli zastosuje się go zbyt blisko, może stworzyć białą, kredową powłokę, a ponadto może doprowadzić do przesuszenia włosów i skóry głowy. Produkt, który możemy polecić, ponieważ nie powoduje nieestetycznego nalotu pochodzi z serii Jantar.

Używasz go zbyt często

Suchy szampon nie powinien zastępować zwykłego szamponu i powinien być używany tylko w miejsce jednego lub dwóch umyć. Nadużywanie tego typu produktu może pozbawić skalpu wilgoci. Ważne jest również dokładne umycie włosów w celu usunięcia produktu i uniknięcia nagromadzenia się „białego proszku” pomiędzy aplikacjami.

Używanie go na suchej lub wrażliwej skórze głowy

Osoby z suchą lub podrażnioną skórą głowy nie powinny używać tego produktu, a osoby o wrażliwej skórze powinny zachować ostrożność i wybrać ten, który jest dedykowany dla takiej grupy osób.

polecamy Radical – suchy szampon z odżywką do włosów zniszczonych i osłabionych

Spróbuj tej sztuczki stylizacyjnej

Suchy szampon nie jest przeznaczony tylko dla włosów przetłuszczających się – może być również używany jako produkt do stylizacji. Aby dodać objętości i tekstury włosom należy suchy szampon zaaplikować na wilgotne włosy u nasady, a następnie wysuszyć i stylizować w dowolny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen + one =