Skuteczny krem pod oczy dla 40+

Krem pod oczy to jeden z tych produktów, które kobiety po przekroczeniu 40-stki powinny mieć na swoich półkach z kosmetykami. Obrzęki i opuchlizna to jedno, ale powstające i zagłębiające się zmarszczki to drugie. Można też śmiało powiedzieć, że to właśnie po oczach widać prawdziwy wiek. Dlatego, by skutecznie przeciwdziałać oznakom starzenia się, powinno się czym prędzej zainwestować w skuteczny krem pod oczy.

Wiele mówi, że oczy są zwierciadłem duszy, naszym zdaniem cytat jest nieco przesadzony i warto go zmienić na taki, który będzie sugerować, że pozwalają nam określić wiek drugiej osoby. Jednak są skuteczne metody na walkę z upływającym czasem i każda z kobiet może spokojnie po nią sięgać. Nie mowa tutaj o zabiegach medycyny estetycznej, a po prostu o kremach pod oczy dla pań, które już dawno ukończyły magiczne 40 lat.

Dlaczego jeden krem działa, gdy drugi już nie?

Bez wątpienia największym problemem współczesnych kobiet jest sam krem. Mamy zaskakująco duży wybór, a tym samym utrudnione zadanie. W tym wieku niestety nie ma miejsca na testy i metodę prób i błędów. Od początku trzeba trafić w sedno, wybrać z półki sklepowej taki, który w całości będzie spełniać oczekiwania kobiety i jej potrzeby. Jedne szukają nawilżenia, inne efektu liftingującego, rozświetlającego lub redukującego obrzęki pod oczami. Jeżeli dobrze na początku określimy nasze potrzeby, wówczas wybór będzie zdecydowanie prostszy i szybszy.

Jednak nie można też z góry zakładać, że wybrany przez nas krem będzie skuteczny! Jak możemy się domyślać, nie każdy będzie tak „mocny” jak byśmy tego chciały, a żeby było jeszcze ciekawiej, nie zawsze cena będzie determinować jego skuteczność. Dlatego w tym miejscu należy nauczyć się… czytania etykiet. By nie wyrzucać pieniędzy w błoto, a następnie kosmetyków do śmietnika, trzeba zaczerpnąć nieco fachowej wiedzy, a jak się okazuje, nie jest to takie trudne, jak nam się wydaje.

Skóra po 40-stym roku życia ma wiele potrzeb, ale najczęściej mogą je spełnić kremy pod oczy z dużą zawartością witamin młodości i naturalnych składników. Im mniej chemicznych produktów czy zamienników, tym lepie. Poza tym, przy stosowaniu kosmetyków, niezbędna jest regularność i wprowadzenie rytuałów pielęgnacyjnych. Warto też przyjrzeć się swoim nawykom – czy zarywamy noce, palimy papierosy, nadużywamy alkoholu i fast foodów. Niestety, ale są one bezlitosne dla skóry i często nawet najbardziej skuteczne kremy pod oczy nie będą dawać z siebie 100% możliwości, bo same sobie szkodzimy od zewnątrz.

Farmona