Rodzaje moskitier – która będzie najlepsza?

Na wiosnę i w lecie, gdy słońce za oknem kusi ciepłymi promieniami, trudno sobie wyobrazić przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu. Większość osób otwiera wówczas szeroko okna i wietrzy mieszkanie. Pojawia się wtedy jednak pewien uciążliwy problem, który nasila się zwłaszcza w porze popołudniowej oraz wieczornej – przez otwarte okna wlatują do mieszkania owady – muchy oraz komary. W jaki sposób można się przed nimi skutecznie zabezpieczyć? Najlepiej jest zamontować moskitierę.

Moskitiery – rodzaje dostępne na rynku

Osobie postronnej może się wydawać, że moskitiery nie różnią się zbytnio między sobą. Ot, taka siatka, którą montuje się na oknie lub drzwiach. Moskitiery różnią się jednak między sobą i to znacznie, zarówno ceną, materiałem z jakiego zostały wykonane, a także wielkością oczek w siatce. Najprostszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem są siatki przeznaczone do samodzielnego montażu. Można je dostać w marketach budowlanych. Do montaży takiej moskitiery niezbędna będzie dwustronna taśma klejąca. Siatkę należy dokładnie wymierzyć, a następnie przyciąć i przy pomocy taśmy przymocować do wewnętrznej strony ramy okna. Rozwiązanie choć tanie, nie cechuje się jednak zbyt dużą wytrzymałością. Innym dostępnym rozwiązaniem są moskitiery robione na zamówienie, wykonywane na profilu aluminiowym. Takie moskitiery ramkowe mają tę właściwość, że można je otwierać – podobnie jak okno lub też przesuwać. Niezmiernie wygodne są z kolei moskitiery rolowane, które konstrukcyjnie przypominają roletę.

Jaki produkt będzie najlepszy?

Optymalny wybór moskitiery zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb. W przypadku, gdy budżet jest mocno ograniczony, rozsądnym wyborem wydaje się siatka do samodzielnego montażu. Jeżeli jednak kryterium wyboru staje się wygoda lub też trwałość produktu, wówczas lepiej jest się zdecydować na moskitierę ramkową czy też rollowaną. Atutem takich rozwiązań jest to, że można moskitierę zwinąć bądź otworzyć, w sytuacji gdy chce się mieć dostęp do zewnętrznej części okna.

Roletos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − twelve =