Posiłki dla przedszkolaka – co będzie najlepszą opcją dla naszego dziecka?

Nie od dziś wiadomo, że każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Posiłki przygotowywane w przedszkolach często wzbudzały sporo kontrowersji. Do tej pory w wielu miejscach kuchnia jest na tyle słaba, że dzieci wracają do domu z pustymi brzuchami. Właśnie dlatego o kwestię żywienia należy zatroszczyć się jeszcze przed zapisaniem do konkretnej placówki. Dzięki temu unikniemy rozczarowania.

Samodzielne przygotowywanie posiłków

Posiłki przygotowywane we własnym zakresie dają pewność, że będą one przygotowane z wartościowych składników. Mamy pełną kontrolę nad tym, co będzie jeść nasze dziecko. Możemy przygotować mu posiłki na cały dzień, a następnie dostarczyć do placówki przedszkolnej. Nie jest to jednak rozwiązanie tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Samodzielne przygotowywanie posiłków bardzo często generuje spore koszty. Musimy pomyśleć o śniadaniu, drugim śniadaniu, obiedzie i deserze. Dziecko w tym wieku musi spożywać posiłki systematycznie. Ponadto jest to dodatkowy obowiązek. Ciężko jest stworzyć menu na każdy dzień tygodnia. Brak czasu może sprawić, że maluch będzie jadł każdego dnia to samo. Warto również wspomnieć, że wielu rodziców ma znikomą wiedzę na temat zdrowego żywienia, co również utrudnia stworzenie jadłospisu przedszkolaka.

Polecamy: Catering dla szkół i przedszkoli w Krakowie - Alma Verde

Catering przedszkolny

Catering dla przedszkoli to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej placówek. Jest to opcja o wiele tańsza dla przedszkoli, dzięki czemu nie muszą oszczędzać na ilości, czy też jakości serwowanych posiłków. Są one dostarczane przez firmę zewnętrzną. Menu układane jest przez doświadczonych dietetyków, którzy doskonale wiedzą, jakich składników odżywczych potrzebuje dziecko na tym etapie życia.

Posiłki przygotowywane są przez profesjonalistów. Są nie tylko smaczne, ale również kolorowe. Zachęcają one malucha do spróbowania. Oczywiście dania przygotowywane są wyłącznie z bezpiecznych produktów, które spełniają określone normy. Przedsiębiorstwa cateringowe przestrzegają najbardziej rygorystycznych standardów. Jest to więc opcja korzystniejsza zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 11 =