Pielęgnacja dłoni – zadbaj o część ciała, z której najczęściej korzystasz!

Uważa się, że dłonie są najczęściej narażone na negatywne bodźce. Są też w ciągłym użytku – mycie rąk , zmywanie, podnoszenie, a do tego jeszcze sam wpływ środowiska zewnętrznego na delikatną i wrażliwą skórę. Bardzo szybko się wysuszają, czasami potrafi skóra pękać, aż do krwi, a przecież zaraz wakacje i nie ukryjemy dłoni pod warstwą rękawiczek!

Dłonie, szczególnie po zimie, są bardzo delikatne i skłonne do uszkodzeń. Często ujemna temperatura i ostre powietrze sprawia, że już w trakcie zimy odczuwamy duży dyskomfort. Wydawać by się mogło, że gdy zacznie się robić coraz cieplej, to i kondycja naszej skóry będzie nieco lepsza. Niestety nie jest to do końca prawda, dlatego każda kobieta musi na własne, sprawdzone sposoby zadbać o tę newralgiczną część ciała. Na dodatek, sprzątanie, zmywanie czy ogólnie praca dłońmi, zupełnie nie pomaga w odzyskaniu upragnionego nawilżenia i estetycznego wyglądu skóry. Jak można sobie radzić z tym problemem? O to postanowiliśmy zapytać specjalistów!

Pielęgnacja dłoni powinna mieć miejsce praktycznie cały rok! Nie tylko przed wakacjami czy pod koniec zimy. Delikatna skóra jest narażona na uszkodzenia, wystarczy codziennie coś robić rękoma – myć naczynia, sprzątać z wykorzystaniem chemii i o efekty nie ciężko. Zaraz naskórek zaczyna się złuszczać, pękać, powodując krwawiące rany. Regeneracja niestety też nie trwa pięciu minut, dlatego tak ważne jest, aby cały czas stosować kremy nawilżające i nie bać się pielęgnacji – czy jest się mężczyzną czy kobietą. Krem nawilżający to podstawa, jednak warto wykonywać sobie peelingi – dokładnie takie same jak na twarz, maski regenerujące i gdy jest bardzo zimno, uważać, żeby nie mieć mokrych dłoni w kontakcie z bardzo zimnym powietrzem. Wówczas naturalna bariera może zostać uszkodzona i powrócimy do naszych problemów.”

W drogeriach internetowych można znaleźć wiele kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry dłoni. Nie można się bać stosować kremów, peelingów czy masek. Dostępne są też rewelacyjne rękawiczki, które po założeniu na całą noc, regenerują popękany naskórek i uzupełniają witaminy i minerały. Jednak takich rozwiązań nie można stosować zbyt często, bo skóra się do tego przyzwyczai. Dlatego tak ważne jest, aby obrać dobry plan regeneracyjny, a następnie utrzymujący bardzo dobry stan Twojej skóry na dłoniach. To nie jest takie trudne, jak tylko się wydaje!

Więcej na: https://farmonaprofessional.pl/preparaty/pielegnacja-dloni/