Orientalne gabinety masażu w Krakowie?

Tradycyjny masaż tajski jest niezwykle popularną na zachodzie techniką, która łączy w sobie elementy akupresury, medytacji, jogi, które oparte są na starożytnej filozofii współczucia. W Polsce ta technika masażu spotyka się jeszcze z pewną dozą podejrzliwości i nadal jest nowinką wśród klientów gabinetów masażu. Nie mniej jednak, jest to niezwykle skuteczna metoda masażu, która wpływa na znaczną poprawę kondycji fizycznej, intelektualnej i duchowej.

Masaż tajski ma już dwa i pół tysiąca lat tradycji, a jego podstawowe formy wywodzą się ze świątyń tajlandzkich, gdzie zostały opracowane przez medytujących mnichów i stamtąd przybyły na gabinet masażu Kraków. Dzięki masażowi tajskiemu możemy w pełni zrelaksować swoje ciało i poddać się całościowej odnowie. Niektórzy nazywają tą technikę jogą dla leniwych, ponieważ masaż tajski prócz uciskania kluczowych punktów w mięśniach pacjenta, korzysta również z pozycji opracowanych przez jogę, by wzmocnić efekt relaksacji i odprężenia.

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie masażu stosujące starożytne tajlandzkie techniki masażu możemy być zaskoczeni metodą jego wykonywania. Po pierwsze masaż jest wykonywany na podłodze. Pacjent kładzie się na macie na płaskiej powierzchni podłoża, by masażysta miał łatwy dostęp do każdej części ciała pacjenta i mógł przenosić ciężar swojego ciała na jego kończyny i mięśnie. Jest to kluczowa technika masażu tajskiego. Odbywa on się na sucho, bez użycia żadnych olejków i balsamów. Uciskanie mięśni odbywa się przez cienkie tkaniny ubrania. Co ciekawe, w masażu tajskim jak w żadnej innej podobnej technice, masażysta angażuje do zabiegu niemal całe swoje ciało. Akupresura odbywa się naciskając mięśnie za pomocą palców, dłoni, łokci, przedramion, ale także kolan i stóp. Prócz uciskania mięśni, masażysta włącza do zabiegu również elementy refleksologii, pracowania nad przepływem energii i krwi, jogi, medytacji.

Dzięki takiemu kompleksowemu połączeniu zabiegów, można uzyskać pełne rozluźnienie całego ciała, gdyż masaż tajski odbywa się w stanie głębokiej medytacji i skupienia.

masaz krakow