Organizujesz wesele? Nie zapomnij o transporcie dla swoich gości!

Tradycyjne polskie wesele nie odbędzie się bez wielkiej pompy i dużej liczby zaproszonych gości. Trzeba jednak pamiętać, że na wręczeniu zaproszenia nie kończy się rola gospodarza – warto pamiętać o tym, że goście mile widzą zorganizowany transport zarówno na przyjęcie jak i po jego zakończeniu. Obecnie wynajem autokaru na wesele z myślą o transporcie bliskich jest sprawą kluczową, jeśli zależy nam na zorganizowaniu udanego przyjęcia, które wszyscy będą wspominać po latach.

Praktycznie każdy gość weselny chce napić się za zdrowie pary młodej, choćby symbolicznie. Wyklucza to możliwość każdy własnym samochodem po przyjęciu, z tego powodu zawsze jacyś goście muszą zachować trzeźwość, co może zakłócać dobrą zabawę. Często spotykają się również z kłopotami z parkowaniem, szczególnie w okolicach kościołów zlokalizowanych w zabytkowych częściach miast. Doskonałym rozwiązaniem problemu jest zorganizowany przewóz gości weselnych, który powinien leżeć w gestii Państwa Młodych. Warto, aby transport obejmował przewóz gości z ustalonego punktu, zwykle od Pana Młodego lub Panny Młodej, do kościoła i następnie do sali weselnej. Po zakończeniu uroczystości wiele par decyduje się na rozwiezienie gości do domów lub w ich okolicę – dla gości jest to znaczne ułatwienie, ponieważ nie muszą oni martwić się tym ile mogą wypić lub czy znajdą kogoś, kto byłby w stanie zapewnić im przewóz.

Zorganizowany przewóz osób na weselu wcale nie kosztuje dużo, nie jest to wydatek który będzie odgrywał znaczące miejsce w weselnym budżecie. Wiele zależy od pojemności busa lub autokaru i od ustalonej z kierowcą trasy. Zwykle bus przyjeżdża pod hotel o ustalonej godzinie, kiedy impreza się kończy i każdy gość który sobie tego życzy, może zostać odwieziony. Jest to udogodnienie również dla Pary Młodej, która tak naprawdę swoimi gośćmi powinna się zaopiekować, zapewniając im jak najlepsze warunki do zabawy – w tym wypadku liczy się również kwestia transportu, ponieważ problemem może okazać się nie tyle dojazd na zabawę, co powrót po kieliszku. Zostawianie samochodu na parkingu, opłacanie dodatkowego transportu czy szukanie innych krewnych którzy są w stanie przewieźć w nocy gości to dodatkowy problem, którego każdy zaproszony na dobrą zabawę wolałby uniknąć.

One Reply to “Organizujesz wesele? Nie zapomnij o transporcie dla swoich gości!”

Comments are closed.