Ochrona danych w firmie – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Będąc właścicielem firmy, bez względu na to czy jest ona duża czy też mała, powinniśmy odpowiednio zadbać o ochronę danych. W dzisiejszych czasach jest to kluczowa i obowiązkowa sprawa w każdej firmie.

Czyszczenie dysku twardego – jak to praktycznie zrobić?

Na dyskach twardych posiadamy wiele ważnych danych i przecież bardzo nie chcemy, żeby dostały się one w niepowołane ręce. Jak sprawnie pozbyć się danych z dysku twardego? W tej procedurze może nam pomóc demagnetyzer. Jak działa to urządzenie? Dla przykładu demagnetyzer ProDevice ASM240, generuje bardzo silne pole elektromagnetyczne o mocy około 20.000 Gauss (2T), w ten właśnie sposób urządzenie w sposób całkowicie bezpieczny i nieodwracalny niszczy nasze dane z nośników magnetycznych nawet o wysokiej koercji. W ten sposób właśnie możemy się pozbyć zbędnych danych z naszych dysków i sprawić, że nasze dane i nasza firma będą w pełni bezpiecznie. Demagnetyzer spełnia wszystkie surowe normy bezpieczeństwa oraz wszelkie wytyczne w zakresie niszczenia danych. Używając takiego urządzenia nie musimy się martwić, że robimy coś niezgodnego z obowiązującym prawem.

Kasowanie danych z dysku – co jeszcze dają nam demagnetyzery?

Urządzenia te zaprojektowane i wykonywane są przez wysokiej klasy specjalistów inżynierów, którzy posiadają duże doświadczenie oraz szeroką wiedzę w dziedzinie ochrony i kasowania danych. Kolejną zaletą demagnetyzera jest bez wątpienia to, że działa on w trybie sieciowym, co znaczy, że możliwe jest połączenie z urządzeniem z dowolnej lokalizacji na świecie. Daje to dużą wygodę i swobodę pracy z danymi. Co więcej, posiada zaimplementowane doskonałe oprogramowanie jako narzędzie diagnostyczne. W pracy urządzenia dostępnych jest wiele opcji językowych. Wartym podkreślenia jest fakt, że urządzenie to działa zgodnie z wszystkimi wytycznymi zawartymi w normie ISO27001 oraz wszelkimi założeniami RODO/GDPR.

Jeśli nadal zastanawiamy się jak pozbyć się bezpiecznie danych z dysku, to zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na zakup demagnetyzera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two + 1 =