Naturalne sposoby złuszczania naskórka, a peeling do ciała

Skóra na naszym ciele, choć nie widzimy tego zazwyczaj gołym okiem, jest narządem bardzo często zmieniającym swoją formę. Co to oznacza? W wolnym tłumaczeniu, nasza skóra przez cały okres swojego funkcjonowania się odnawia, a im wolniej to robi, tym gorzej wygląda i tym skłonniejsza jest do pojawiania się przebarwień, rozmaitych krostek i wyprysków czy po prostu zmarszczek.

Z wiekiem nasza skóra traci zdolność do szybkiego odradzania się, co powoduje pojawianie się pierwszych oznak starzenia. Jednocześnie jednak wiele osób nie wie, że może pomóc skórze zyskać nową warstwę dzięki odpowiednim sposobom złuszczania naskórka, który widnieje jako część skóry najbardziej zbliżona do powierzchni. Czy jednak wybrać gotowy peeling, czy naturalne sposoby działania?

Dlaczego warto złuszczać naskórek?

Zazwyczaj rozmaite peelingi kojarzą się nam przede wszystkim ze stosowaniem na twarzy, aby usuwać martwy naskórek, które może powodować przebarwienia czy utrudniać nakładanie makijażu u kobiet. Tymczasem jednak dobrze jest mieć świadomość, że złuszczanie naskórka na całej skórze i całym ciele jest równie istotne, bo pozwala zachować odpowiednią jakość skóry i znacznie ułatwia wchłanianie substancji odżywczych. Na dobrą sprawę dokładny peeling całego ciała warto wykonywać raz w tygodniu, ponieważ pozwala on docierać głębiej rozmaitym kremom oraz balsamom, a przy tym pobudza krążenie w skórze, zapobiega jej szybkiemu starzeniu się czy np. tworzeniu się rozstępów.

Naturalnie czy z peelingiem?

Jeśli stawiamy przede wszystkim na domową pielęgnację, to wystarczające dla nas będą sposoby naturalne. Dla wielu osób kłócą się one jednak ze stosowaniem peelingów do ciała kupowanych w sklepach. Faktem jest, że samodzielnie również możemy wykonać idealny peeling – wystarczy tylko sprawdzony przepis oraz odpowiednie składniki. Wśród nich znaleźć możemy m.in. kawę, otręby, żurawinę czy inne, naturalne substancje, które mechanicznie wpływają na naszą skórę. Taki peeling może być solny albo cukrowy, zależnie od tego, czego akurat potrzebujemy. Ale istnieje możliwość również zamówienia odpowiedniego peelingu czy kupienia go w sklepie – wystarczy wybierać produkty naturalne, które mają prosty skład i oparte są na składnikach pozyskiwanych bez użycia chemii.

Zabieg złuszczania naskórka warto przeprowadzać np. pod prysznicem albo w kąpieli, gdy skóra jest nagrzana oraz odpowiednio nawilżona. Dobrze jest połączyć go z masażem, który będzie świetnie działał na układ krwionośny. Jeśli zabieg musi być poważniejszy, warto wybrać się na jego wykonanie do kosmetyczki.

peeling do ciała