Na jakie studia po maturze? Przyszłościowe kierunki

Wybór przyszłego zawodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jednak są kierunki studiów, po których zawsze będzie praca. Jest to uwarunkowane ich uniwersalnym i praktycznym charakterem. Specjalistom w niektórych dziedzinach nigdy nie będzie grozić trwałe bezrobocie.

Jakie kierunki studiów należą do grona przyszłościowych?

To z pewnością informatyka. Świat zmierza w kierunku totalnej cyfryzacji i postępu technologicznego, toteż fachowcy od komputerów i programowania będą na wagę złota. Bez nich trudno będzie połapać się w tej nowej rzeczywistości. Również kierunki techniczne i branżowe, to nasza przyszłość. Tacy fachowcy jak budowlańcy, elektrycy czy ślusarze wracają na listę top- zawodów.

Ostatnim zawodem ze świetlaną przyszłością będzie profesja fizjoterapeuty. Studiując fizjoterapię, można być niemal pewnym, że pracy będzie się miało w bród. W końcu seniorów i chorych przybywa, a nimi przecież ktoś będzie musiał się troskliwie zaopiekować. Poza tym fizjoterapeuta to człowiek, który umie ulżyć ludziom w cierpieniu i potrafi łagodzić wszelkie dolegliwości bólowe, a tych obecnie nie brakuje. Stres i siedzący tryb życia wykańcza nas wszystkich.

Co trzeba zrobić, żeby być dobrym fizjoterapeutą?

Przede wszystkim mieć odpowiednie podejście do pacjentów i umieć odgadnąć, na czym polega ich problem. Równie istotne co sfera emocjonalna, są kursy dla fizjoterapeutów. To one dają podbudowę praktyczną i są uzupełnieniem wiedzy teoretycznej zdobytej w czasie studiów. Stara prawda głosi, że im się ich więcej obędzie tym lepiej. Pęd do wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Gdzie można odbyć szkolenia dla fizjoterapeutów?

Tego rodzaju zajęcia można obserwować w TopSchool. Jest to ośrodek fizjoterapeutyczny, w którym adepci fizjoterapii poznają podstawowe metody rehabilitacji i masażu leczniczego. Poza tym uczą się, w jaki sposób postępować z trudnymi pacjentami, by zachęcić ich do ćwiczeń. Szkolenia dla fizjoterapeutów, przynajmniej dla tych początkujących finansowane są ze środków państwowych. Później młodzi fizjoterapeuci będą musieli dokształcać się na własny koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × 4 =