Modne wystroje sal weselnych w 2017 roku

Każdy sezon ślubny może pochwalić się swoimi trendami. Raz dominującym kolorem jest srebro, innym tiffany blue. W każdym roku możemy obserwować inne hity sezonowe, które Pary Młode chętnie wdrażają w tym ważnym dla nich dniu. Czy to jednak oznacza, że klasyka zamiera? Nie ma miejsca na stare, sprawdzone tricki dekoracyjne? Zobacz, co jest modne w 2017 roku!

Dekorowanie sal weselnych przechodzi różne metamorfozy. Raz cenimy sobie bogactwo i przepych, innym razem wybieramy minimalizm. Sezony też różną się kolorami – w każdym roku inny okazuje się hitem. Czy to jednak oznacza, że popełniamy gafę, sięgając po stare i sprawdzone rozwiązania? O tym porozmawialiśmy z dekoratorką ślubną, panią Kamilą!

„Każdy sezon ślubny ma swój hit, kolor dominujący, który możemy zauważyć na wielu przyjęciach. Jak jest dobierany? Trendami w modzie, wzorujemy się na podstawie wesel celebrytów i tak dalej. Jak widać – nie tylko suknie ślubne są kopiowane, ale również kolory kwiatów, dekoracji czy balonów, chociaż i one stają się coraz mniej popularne i są wypierane przez bardziej wyrafinowane rozwiązania. Co jest modne w 2017 roku? Ten sezon możemy podzielić na kilka hitów. Z jednej strony, pastele – róż, błękit, żółty, wszystko co delikatne, często przeplatane drobnymi, ale mocnymi akcentami kolorystycznymi, najczęściej w postaci kwiatów. Mamy też czystą biel – mało tego! Pary Młode coraz częściej proszą gości o zachowanie dress code’u, jak to było w przypadku ślubu Wojciecha Szczęsnego z Mariną. Jednak te wystroje sal nie sprawiają, że nie możemy sięgnąć po rozwiązania z zeszłego sezonu, przecież chodzi o to, by Młoda Para była zadowolona z końcowego efektu.”

(Zobacz także: Tylko dla wybranych, ekskluzywne wesele w okolicach Warszawy i Radomia.)

Poza kolorystyką, co jeszcze jest modne w tym sezonie?

Jak wiadomo, na kolorystyce nie kończymy wystroju sal. Co w tym roku jest modne? Jak się okazuje – wszelkie lampiony, żywe kwiaty oraz dekoracje hand made są w cenie i najczęściej zdobią salę weselną w tym wyjątkowym dniu. Rezygnuje się z serpentyn, wszelkich balonów czy ciężkich dodatków, które pomniejszają salę. Chodzi o delikatność, subtelność i lekkość! Duże ilości żywych i kolorowych kwiatów (odpowiadających rzecz jasna, akcentom barwnym, które zostały wybrane jako dominujące), fikuśne winietki, delikatne zdobienia stołów w niezbędne elementy. Wychodzimy z przepychu i idziemy w stronę minimalizmu. Czy to się zmieni? Oczywiście, że tak. Ale tak obecnie kreują się trendy 2017 dla dekorowania sal weselnych.

Palacdomaniowski.pl