Kuchnia a catering – co bardziej sprawdza się w szkole?

Sformułowanie „żywienie zbiorowe” bardzo przypomina zamierzchłe czasy. Jak jednak inaczej nazwać sytuację gdzie na jednej stołówce posiłek spożywa wiele osób? Żywienie zbiorowe w szkołach odbywa się albo nakładami pracy zatrudnionych kucharek albo, co ma miejsce coraz częściej, jedzenie przywozi zewnętrzny catering. Która opcja ma więcej zalet?

Zalety cateringu

Chociaż w szkołach ciągle można spotkać tradycyjną kuchnię to jednak catering dla szkół ma wiele zalet. Menu tworzone jest pod nadzorem dietetyka, dopasowane do specjalistycznych potrzeb dzieci – młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie i potrzebują wielu witamin i minerałów. Ich dieta musi być absolutnie pełnowartościowa. Kucharze z wieloletnim doświadczeniem starannie o to dbają. Ważne są też składniki, najwyższej jakości. Nie ma miejsce na przypadek i pomyłki. Ważna jest świeżość potraw i ich doskonały smak.

Zobacz: AlmaVerde - Catering dla przedszkoli, szkół i żłobków

Tradycyjna kuchnia

Tradycyjna szkolna kuchnia również może wydawać smaczne posiłki, jednak catering jest dla szkoły opcją zdecydowanie bardziej opłacalną. Urozmaicone posiłki dla najmłodszych, stworzone pod nadzorem dietetyka, wykonane przez profesjonalnych kucharzy – czego chcieć więcej? Catering jest absolutnie najlepszym wyborem zarówno dla organu zarządzającego szkołą, jak i dla samych dzieci. Osoby tworzące catering, jako eksperci do spraw żywienia, doskonale znają nowoczesne trendy i orientują się w zawiłościach diet eliminacyjnych i takich przeznaczonych dla osób na dietach bezglutenowych czy bez laktozy, a także wegańskich i wegetariańskich. Dzięki temu można niewielkim nakładem sił, czasu i kosztów nakarmić wszystkie dzieci, niezależnie od tego na jakiej są diecie.

To niezwykle ważne, aby dzieci jadły zdrowo. Nawyki z dzieciństwa mają ogromny wpływ na to jak będzie wyglądała dieta dorosłego człowieka. Pewne rzeczy trudno potem zmienić samodzielnie. A nie każdy zdecyduje się na współpracę z dietetykiem. Wybierzmy zatem catering dla szkół, aby karmić najmłodszych smacznie i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × four =