Jedzenie i produkty, które bardzo źle wpływają na cerę

Wygląd i ogólny stan skóry twarzy bardzo często zależą od tego, co się je. Istnieją produkty, których należy unikać – dzięki czemu nie trzeba będzie maskować żadnych niedoskonałości. Wyeliminowanie tych produktów z codziennej diety, pozwoli zyskać piękną cerę i zdrową skórę.

Cera naczynkowa

Jest ona szczególnie wrażliwa, dlatego wymaga specjalnej troski. Nie będą to jedynie zabiegi i kosmetyki – jest ona zależna również od sposobu odżywiania. Czego należy unikać? Będą to:

  • Niezdrowa żywność: chipsy i fast-foody.
  • Ostre przyprawy: musztarda, pikantny ketchup i inne ostre sosy.
  • Sól i pieprz (należy je przynajmniej ograniczyć).
  • Alkohol (który znacznie wysusza skórę).
  • Kawa: niej jest wskazana dla osób z cerą naczynkową ze względu na obecność kofeiny. Lepiej wybierać kawę zbożową lub bezkofeinową.

Pamiętać należy także o tym, by nie jeść i nie pić gorących, jeszcze parujących posiłków, bo rozszerzają one naczynia krwionośne (a więc podkreślają ich koloryt). Postawić trzeba za to na produkty z: witaminą C, beta karotenem, wapniem, magnezem, potasem i witaminą PP.

Co jeszcze źle wpływa na naszą cerę?

Niezależnie od rodzaju cery, by wyglądała ona zdrowo i promiennie, należy unikać także:

  • Słodzika – sprawia on, że twarz wygląda na opuchniętą. Do tego zawiera szkodliwy dla organizmu aspartam (który paradoksalnie zwiększa zapotrzebowanie na cukier).
  • Potraw smażonych – chipsy, frytki czy smażony na oleju kurczak są dosłownie naszpikowane niezdrowymi tłuszczami trans. Tłuszcze te zapychają tętnice oraz usztywniają komórki krwi, co sprawia, że skóra staje się poszarzała i cały czas wygląda na zmęczoną. Twarz wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości.
  • Czerwonego mięsa – jedzenie go częściej niż raz w tygodniu niesie ze sobą zwiększenie ilości zmarszczek. Jest to spowodowane występującą w mięsie karnityną, która powoduje usztywnianie naczyń krwionośnych.

Wystrzeganie się produktów, które źle wpływają na cerę da wyraźne efekty i już po kilku tygodniach będzie wyglądać ona o wiele lepiej i zdrowiej. Skórę można dodatkowo wspomóc naturalnymi kosmetykami np z Sklep.Farmona.pl