Turystyka i rekreacja

Jak zamocować woreczek na magnezję?

Jak zamocować woreczek na magnezję?

Każdy kto się wspina, wie jak bardzo potrzebna jest magnezja. Przyda się ona praktycznie od początku wspinania, jednak w bardzo nerwowych momentach, kiedy to organizm człowieka zaczyna wytwarzać więcej potu, będzie ona jeszcze bardziej potrzebna. Pewny chwyt podczas wykonywania tej czynności jest sprawą obowiązkową i trzeba zadbać o to, żeby podczas różnych akrobacji na ścianie, woreczek na magnezje się nie oderwał od alpinisty, ponieważ będzie to prowadziło do bardziej nerwowej sytuacji.

Rodzaje woreczków na magnezje

Na rynku jest bardzo dużo woreczków, które spełniają swoją rolę. Każda osoba znajdzie tutaj coś dla siebie, bo jest bardzo dużo wzorów i kolorów takiego woreczka. Jednak prawdziwy alpinista nie powinien kierować się wyglądem ani kolorem, tylko użytecznością danego produktu. Jeśli będzie on spełniał swoje zadanie, to obojętnie jak będzie wyglądał.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze woreczka na magnezję?

Istotna jest wielkość otworu. Powinna być ona taka żeby pozwolić na swobodne umieszczenie w niej dłoni. Podczas wspinaczki nie ma się możliwości poluzowania dwóch rąk i wciskania na siłę dłoni do woreczka. Dlatego wielkość otworu powinna być taka, żeby spokojnie zmieściła się do niej dłoń.

Ważny również będzie rodzaj ściągacza, który powinien być tak dopasowany żeby dało się go otworzyć i zamknąć jedną ręką. Praktycznie wszystkie urządzenia muszą być tak skonstruowane, żeby można było użytkować je jedną dłonią.

Mocowanie woreczka na magnezje

Do woreczka dołączany jest regulowany pasek z klamerką, dzięki któremu będzie można bez problemu przymocować go do uprzęży wspinaczkowej. Jeśli ktoś nie dostanie tego w komplecie to do zamocowania woreczka może wykorzystać prostą smycz, którą dostaje się na wielu firmowych imprezach. Wystarczą dwie, które będzie można złączyć, a następnie wykorzystać do zamocowania woreczka. Jest to bardzo prosty i przyjemny sposób. Zamocowanie woreczka można wykonać na wiele sposobów i najważniejsze jest to, żeby każdy z nich spełniał swoje zadanie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 8 =