Gdzie na wakacje? Jedziemy na Hel!

Hel to bardzo popularny kurort, który znajduje się na północy Polski, w województwie pomorskim, na pięknej Mierzei Helskiej. Hel jest wyjątkowym miejscem, ponieważ wody Bałtyku, otaczają go z trzech stron, co sprawia niesamowite wrażenie. To właśnie urok tego miejsca, a także sprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że Hel stał się znanym ośrodkiem wypoczynkowym, który przyciąga do siebie wielu turystów.

Atrakcje Helu

Na Helu z pewnością nikt nie będzie się nudził, znaleźć można tu szereg atrakcji, takich jak:

  • Fokarium – to jedyne, znajdujące się na terenie Polski fokarium z fokami szarymi. Celem tego miejsca, jest odtworzenie kolonii tego gatunku,
  • Latarnia morska – ten zabytkowy obiekt, został udostępniony dla turystów i można odwiedzać go od maja do września,
  • Muzeum Obrony Wybrzeża – powstało na rozległym terenie leśnym, jest to miejsce, które z pewnością zainteresuje wielu turystów,
  • Port rybacki – miejsce, z którego w swą drogę wyruszają statki w rejsy. Port gwarantuje niezapomniane widoki,
  • Helska Kolejka Wąskotorowa – to coś dla miłośników kolejnictwa, warto zostać uczestnikiem takiej podróży.

Gdzie się zatrzymać?

Pobyt na Helu warto wcześniej zaplanować i zorganizować dla siebie nocleg. Zatrzymać można się na przykład w Hotelu Cassubia. Hotel Cassubia jest zlokalizowany w samym centrum Helu, co sprawia, że wszystkie czekające na nas atrakcje, są na wyciągnięcie ręki. Pokoje hotelowe mają wysoki standard, gwarantują dobrą jakość wypoczynku po całodziennym zwiedzaniu tego pięknego miasta. Dobra pogoda sprzyja grillowaniu na świeżym powietrzu. Goście hotelowi mogą więc skorzystać z grilla, znajdującego się przed obiektem. Znajdują się tam również miejsca do siedzenia, dzięki czemu, w bardzo przyjemny sposób można spędzać wieczory z bliskimi.

Nie ulega wątpliwości, że Hel jest miejscem, które powinien odwiedzić każdy. Niesamowity urok tego miasta odkryją wszyscy, którzy zdecydują się wybrać Hel, jako cel swojej kolejnej wyprawy wakacyjnej. To doskonałe miejsce na spędzenie wakacji z całą rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =