Czy internet światłowodowy sprawdzi się w Twojej firmie?

Internet światłowodowy jest obecnie najszybszym oferowanym w Polsce internetem i z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Zastanawiając się, czy sprawdzi się on w Twojej firmie, warto zapoznać się z zaletami i wadami, jakie za sobą niesie.

Czym jest internet światłowodowy i dla kogo się nadaje?

Tak, jak sama nazwa wskazuje, jest to łącze umożliwiające przesyłanie danych na zasadzie światłowodu, czyli poprzez cienkie kable, przesyłające impulsy świetlne. Ze względu na swoją prędkość nawet do 1000Mb/s nadaje się jako internet dla firm, zwłaszcza w branży IT, gdzie jest on niezbędny i wykorzystywany w dużej ilości. Obecnie już setki tysięcy użytkowników korzysta z internetu światłowodowego w Polsce. Zważywszy na stosunkowo niedawne pojawienie się tej technologii jest to naprawdę wysoki wynik, który może świadczyć o wygodzie i komforcie korzystania oraz zaufaniu klientów.

Najważniejsze wady internetu światłowodowego, które trzeba mieć na uwadze:

  • starsze mieszkania i budynki biurowe nie posiadają końcówek światłowodu, dlatego wymagane jest założenie światłowodu, co może wymagać zgody właścicieli wynajmowanego lokalu
  • korzystanie z internetu poprzez sieć WiFi może spowalniać przesyłanie danych
  • Wciąż istnieją części miast z brakiem dostępu do światłowodu oraz bardzo duża ilość mniejszych miasteczek i wsi

Zalety internetu światłowodowego:

  • odporność na zakłócenia i trudne warunki atmosferyczne
  • instalacja nie wymaga ingerencji w budynek i ciągnięcia kabli poprzez ściany
  • szybkość do 1000Mb/s ( w praktyce do 600Mb/s)
  • stale rozwijająca się sieć światłowodu
  • przede wszystkim komfort korzystania, jaki daje tak szybki i sprawny internet

Zanim zdecydujemy się na założenie internetu światłowodowego czeka nas wizyta przedstawiciela działu technicznego. Jeśli Twoje biuro/lokal/mieszkanie spełnia warunki przyłączenia światłowodu, można to zrobić już w kilka godzin. Zarówno przyłączenie światłowodu, jak i modem są zwykle darmowe, wliczone w miesięczną cenę internetu.

Extel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =